Agent kupujúcehoPrečo využiť túto službu ?

Čo Vám táto služba ponúka

  • stojí na strane dopytu- kupujúceho
  • ušetrí čas vyhľadávaním nehnuteľností
  • poskytne Vám 100% nehnuteľností podľa požiadaviek, nie je obmedzený vlastným portfóliom
  • zabezpečí obhliadky nehnuteľností
  • absolvuje obhliadky nehnuteľností a poskytne odborný pohľad, upozorní na nedostatky
  • rozumnými argumentmi Vám vyjedná najlepšiu cenu
  • preverí právny stav nehnuteľnosti

Kto je Agent Kupujúceho ?

Agent kupujúceho je maklér na strane dopytu. Jeho hlavnou prioritou je nájsť kupujúcemu nehnuteľnosť presne podľa jeho požiadaviek a predstáv.

Pridaná hodnota tohto makléra je v tom, že klientovi ušetrí reálne niekoľko dní až mesiacov strávených pri internete a hľadaní nehnuteľností, niekoľko hodín pri zbytočných obhliadkach, kde fotky a popis ani zďaleka nekorešpondovali s realitou a v neposlednom rade stovky až tisíce eur, o ktoré dokázal rozumnými argumentmi a na základe svojich zručností znížiť kúpnu cenu.

perm_identityVyberte si svojho agenta

Čo je Agent Kupujúceho ?

Práve preto je tu pre Vás naša služba “Agent kupujúceho“, ktorá je vo vyspelejších západných krajinách už dávno bežnou praxou. Vďaka tejto službe sa stávate našim skutočným klientom.

Získate vlastného agenta, ktorého platíte priamo Vy ako kupujúci a môžete si byť istí lojálnosťou.

Agent využije skúsenosti a nájde Vám vyhovujúce nehnuteľnosti, zabezpečí a absolvuje s Vami obhliadky, poskytne svoj odborný pohľad na nehnuteľnosť, vyjedná čo najlepšiu cenu, poskytne právny servis a dohľad nad celým priebehom kúpy.

Prečo nemôžem nájsť tú správnu nehnuteľnosť?

Realitný maklér v zastúpení predávajúceho má províziu z predaja nehnuteľností, ktoré ponúka a je premietnutá v konečnej predajnej cene.

Je teda bežné, že ponuka nehnuteľností realitnej kancelárie pre klienta hľadajúceho nové bývanie je príliš obmedzená portfóliu danej realitnej kancelárie, tak aby si zabezpečili odmenu za svoj čas a služby.

Nemáte istotu ani v prípade oslovenia viacerých realitných kancelárií, že medzi ponukami sa nachádza Vašim požiadavkám najviac vyhovujúca nehnuteľnosť, ktorá sa momentálne na trhu predáva.

Výška odmeny a kto ju platí Agent kupujúceho ?

Za služby agenta kupujúceho sa pravdaže platí. Keďže táto osoba v podstate pracuje pre Vás, pre Vaše záujmy, je teda platený kupujúcim. Výšku odmeny a jej podmienky si dohodnite a spíšte vopred.

Zväčša sa strany dohodnú tak, že agentovi prináleží vopred dohodnutá odmena po úspešnej kúpe nehnuteľnosti. Zároveň sa však zvyknú dohodnúť i na menších odmenách za každý mesiac práce.

V praxi to znamená, že ak maklér splnil podmienky spolupráce, ale klient si za daný mesiac nevybral žiadnu nehnuteľnosť, vyplatí maklérovi menšiu odmenu za jeho prácu. A tak to funguje až dovtedy, kým nepríde ku kúpe nehnuteľnosti alebo vypovedaniu zmluvy z jednej zo strán.

Ak už prebehne kúpa a odovzdanie nehnuteľnosti, agentovi prináleží vopred dohodnutá odmena za úspešný obchod.

Bonus z vyjednanej zľavy

Strany sa zvyknú dohodnúť i na percentuálnej odmene zo zľavy, ktorú agent vyrokuje z ceny bytu. Ale uveďme si to na príklade. Nehnuteľnosť, o ktorú máte záujem, sa ponúka za 155.000 eur. Váš agent využije svoje obchodné a vyjednávacie skúsenosti a znalosti o cenách v okolí a vyrokuje zľavu 10.000 eur. Zo zľavy mu teda prináleží dohodnuté percento ako bonus.

Tento spôsob bonusovej odmeny je vlastne výhodou pre obe strany. Je to motivácia pre agenta kupujúceho, aby zarobil viac peňazí i výhoda pre kupujúceho, ktorého poteší každá zľava.

Všetky tieto podmienky sú však individuálne a záleží iba na agentovi kupujúceho a jeho klientovi, ako sa na nich dohodnú.

Ak sa chcete bližšie oboznámiť o výhodách agenta kupujúceho, neváhajte nás kontaktovať. Aj v našom tíme sú profesionáli, ktorí vám touto cestou uľahčia kúpu nehnuteľnosti.

Novinka Bytová výstavba v čase socializmu

Novinka Kupovať alebo predávať počas koronakrízy?

Novinka Prečo je dôležité uzavretie sprostredkovateľskej zmluvy medzi realitnou kanceláriou a klientom ?

Chcem predať Chcem kúpiť